WEEK VAN DE VRIJWILLIGER

Het Vlaamse Kruis kent een lange geschiedenis van vrijwilligerswerk.  Ook vandaag staat de vrijwilliger centraal in de werking van onze organisatie.  Tijdens de huidige ‘week van de vrijwilliger’, die loopt van 3 t.e.m. 11 maart, willen we kort even stilstaan bij de harde cijfers die onze vrijwilligers dag na dag, week na week, maand na maand en jaar na jaar realiseren:

  • 280 personen vervoerden we vanop dienst naar het ziekenhuis
  • 4.490 cursisten werden door onze lesgevers in 2017 opgeleid tot hulpverlener
  • Afgelopen jaar konden onze vrijwilligers rekenen op de vrijwillige inzet van PANTER en VENUS
  • Meer dan 20.000 verzorgingen deden onze vrijwilligers in 2017
  • In 2017 voerde 245 vrijwilligers een bestuursmandaat uit

Dit zijn resultaten om “u” tegen te zeggen.  En als organisatie willen we dan ook graag “dank u” zeggen aan al onze vrijwilligers, zowel diegene die vandaag actief zijn, maar zeer zeker ook aan diegene die er sedert het begin altijd gestaan hebben. 

Maar het blijft niet alleen bij een dankwoord.  Als organisatie willen we ons dan ook inzetten vóór de vrijwilliger.  Dat wil zeggen, we gaan voor een duidelijke ondersteunde omkadering en wie weet … mogelijk nog een verrassing later dit jaar.

Tot slot, willen we niet alleen terugblikken en kijken ook graag vooruit.  Daarom dan ook een warme oproep.  Voelt u zich aangesproken door Het Vlaamse Kruis?  Wil u Het Vlaamse Kruis leren kennen?  Aarzel niet en spreek één van onze afdelingen aan in je regio, waar een gedreven vrijwilliger op u wacht.  Daar komt u meer te weten over ons motto:

Helpen – Leren Helpen – Helpen leren helpen

 

Meer info op:

Website: www.hvk.be

E-mail: secretariaat@hvk.be

Tel: 015 27 61 00

Deel dit bericht